Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Категорија-Минати соопштенија

Филтер      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Кликови
1 С О О П Ш Т Е Н И Е за спроведување на јавна презентација и јавна анкета по Нацрт - Детален урбанистички план (ДУП) за Урбана единица 1, дел од урбан блок 2.1 – Кожара 2538
2 ООУ Ванчо Прке ги објави програмите за ученичките ексукрзии за 3, 6 и 9-то одделение 3219
3 Известување од Центарот за јавно здравје – Кочани 2853
4 ЈАВЕН ПОВИК за поднесување програми и проекти за реализација во 2015 година 3159
5 Продолжуваат активностите за спроведување на Проект за отворени денови за социјална заштита во руралните средини 3349
6 Јавен повик за пријавување на такси возачи вработени во правни лица лиценцирани за такси дејност од Општина Делчево за посетување на обука за изучување на англиски јазик 3593
7 Согласно потребата од назначување на лица за комуникација со граѓани кои што имаат одреден вид и степен на попреченост Општина Делчево назначи лица за контакт 3523
8 Закажан состанок на Советодавната група граѓани на Општина Делчево 3190
9 Соопштение за првата теристичка (од земја) аеросолна дезинсекција против комарци со УЛВ метода за 2014 година 3412
10 СООПШТЕНИЕ за ЈАВНА РАСПРАВА 4529
11 СООПШТЕНИЕ за ЈАВНА РАСПРАВА 3231
12 Апел за спроведување на донаторска акција 3369
13 Соопштение 3188
14 Соопштение за Урбана заедница на Трети реон во Делчево 3322
15 Повторен оглас за невработени лица 3602
16 Јавен оглас за невработени лица 3759
17 Вапцарови бранувања во чест на големиот македонски поет 3218
18 Ке се одржи редовната годишна средба "Можности и потреби на граѓанскиот сектор во општина Делчево" за 2012 3000
19 Меѓународен кошаркарски турнир "Трофеј на Делчево 2011" 3562
20 Работилница за трансгранична соработка на етно начин 3353
21 Продолжува проектот за реализација на Бесплатни ортопедски прегледи во Делчево 3341
22 О Г Л А С За продажба на ствари сопственост на Општина Делчево со јавно наддавање 3289
23 ОГЛАС За продажба на ствари сопственост на Општина Делчево со јавно наддавање по втор пат 3461
24 Оглас за доделување линии за вршење на превоз 3381
25 Соопштение за бесплатните ортопедски прегледи за 28.05.2011 2767
26 Соопштение од општина Крива Паланка 3289
27 Соопштение за одбележување на 135 годишнината од Разловечкото востание 4269
28 Известување за Урбана заедницана 2-ри реон 3021
29 Соопштение за 1-ви мај 2833
30 Соопштение од општина Пехчево 2904
31 Меѓународен пријателски тест натпревар на КК Клубски 3459
32 Гостување на КУД Танец во Делчево 3222
33 Организација на традиционална велигденска изложба 2848
34 ИНФОРМАЦИЈА За кандидатите кои конкурирале на јавниот конкурс за членови на комисии за пописен реон, реонски инструктори и реонски попишувачи 2738
35 Објавен е повик за доделување на финансиски сретства во рамките на ИПАРД програмата 3233
36 Соопштение за попис 2011 год. 3160
37 Покана за трибина Партнер 2966
38 Стартува Кошаркарскиот куп за жени во Делчево 2848
39 Соопштение и покана за одбележување на 4-ти Мај-108 години од смртта на Гоце Делчев 3075
40 Соопштение и покана за празнување на 4-ти Февруари-139 години од раѓањето на Гоце Делчев 3011
41 П О К А Н А за свечено пуштање во употреба на улица и патишта 2946
42 Соопштение по повод поставување на камен темелник на нова спортска сала 2663
43 П О К А Н А 2538
44 Анкета за усвојување на ДУП во Централно гратско подрачје 2967
45 Соопштение по повод чествувањето на 23 Октомври- Денот на македонската револуционерна борба 2489
46 Соопштение за објавен прашалник 2518
47 Соопштение за постапката за основање и работа на заедница на сопственици на посебните делови во станбените згради 2754
48 Соопштение за патување за Крушево за илинден 2010 2738
49 Трка за светска хармонија 2764
50 Соопштение за доделена парична помош за новороденчиња 2648
51 Сооштение од Црвен крст-Делчево 3135
52 Соопштенија за месна заедница-Ѕвегорска река 2611
53 Соопштение за волонтери 2544
54 Соопштение за месни заедници 2671

Последни актуелни информации

Објавено на 24 Јуни 2019, 12.31 од Д.Чапевски
2019-06-24-11-32-33 Општина Делчево денеска ги објави двата тендери со кои ќе се бараат најповолни понудувачи за реализацијата на двата капитални инфраструктурни проекти во населбата Басарица и село Полето. По јавната...
Објавено на 21 Јуни 2019, 09.25 од Д.Чапевски
--------2018 На 16 лица ангажирани преку Програмата Општинско корисна работа за 2018 година, денеска во Делчево им беа доделени потврди за учество и сертификати за успешно завршена обука за образовни и лични...
Објавено на 20 Јуни 2019, 10.48 од Д.Чапевски
2019-06-20-09-51-54 Општина Делчево ги доби Решенијата од Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој со кои се одобрува финансиска поддршка за реализација на два капитални проекти во населбите...
Објавено на 12 Јуни 2019, 13.52 од Д.Чапевски
2019-06-12-12-53-36 Единицата за управување со проектот „Водоснабдување на Делчево“ денеска го одржа вториот состанок на кој беа потврдени досегашните активности, но и беа дефинирани  идните чекори кои остануваат...
Објавено на 12 Јуни 2019, 13.44 од Д.Чапевски
2019-06-12-12-47-26 Екипи на ЈПКД „Брегалница“ деновиве интензивно работеа на санирање и уредување на детското игралиште во населбата Милково Брдо. На овој терен се поставуваше нова заштитна ограда,се поправаа реквизитите...
Објавено на 07 Јуни 2019, 13.46 од Д.Чапевски
sovet   На 24 Седница на Советот на Општина Делчево, делчевските советници едногласно ја поддржаа Одлуката за кофинансирање на Општина Делчево во проектот за изградба на капела во Делчево во висина од...
Објавено на 07 Јуни 2019, 12.35 од Д.Чапевски
2019-06-07-11-38-06  Заврши асфалтирањето на дел од  улицата „Македонска“ во населбата Милково Брдо. Денеска изведувачот СД Транс ги асфалтираше планираните 190 метри, каде претходно беше поставена атмосферска...
Објавено на 07 Јуни 2019, 11.15 од Д.Чапевски
2019-06-07-10-16-12  Општина Делчево ги известува сите правни и физички лица од Општината кои не го платиле долгот за данок на имот и комунална такса за истакната фирма, тоа да го направат најдоцна до 15.06.2019, во...
Објавено на 07 Јуни 2019, 11.04 од Д.Чапевски
2019-06-07-10-06-27 Во Делчево 148 деветтооделенци годинава го завршуваат основното образование. Во ООУ „Св.Климент Охридски“ деветто одделение завршуваат 15 ученици, а во ООУ „Ванчо Прке“ 73. Традиционално, крајот на...
Објавено на 07 Јуни 2019, 08.51 од Д.Чапевски
2019-06-07-07-53-36 Улицата во центарот на градот која ја поврзува зградата на ТППЕ Делчево, ООУ „Ванчо Прке“ со централната сообраќајница „Никола Јонков Вапцаров“ доби асфалт. Изведувачот СД-Транс ја заврши изградбата на...
Објавено на 06 Јуни 2019, 13.20 од Д.Чапевски
2019-06-06-12-22-08 Сокриени во густа борова шума, далеку од очите на секојдневието, некаде меѓу легендата и раката на уметникот со име природа, ги поминуваат деновите во овој нов век, скаменетите сватови. Збиени еден до...
Објавено на 06 Јуни 2019, 08.04 од Д.Чапевски
2019-06-06-07-06-05 ЈПКД „Брегалница“ од Делчево доби донација од Сојузното министерство за надворешни работи на Сојузна Република Германија за набавка на машина за чистење на канализационата мрежа. Вредноста на донацијата...
Објавено на 06 Јуни 2019, 07.36 од Д.Чапевски
2019-06-06-06-38-41  Градоначалникот на Општина Делчево, Горан Трајковски, деновиве престојува на Форумот на градови и региони „Инвестирање во Западен балкан-Инвестирање во Европа“ што се одржува во Жежов-Полска од 4...
Објавено на 05 Јуни 2019, 09.02 од Д.Чапевски
2019-06-05-08-04-51 Општина Делчево во соработка со ЈПКД „Брегалница“ продолжува со уредување на пристапните патеки и тротоари кои се со земјена подлога. Во моментов се работи на изградба на тротоарите пред станбениот...
Објавено на 31 Мај 2019, 13.40 од Д.Чапевски
----24------- 24. седница на Советот на Општина Делчево ќе се одржи на 07.06.2019 година (петок) во 14.00 часот во Мултифункционалниот центар во Делчево. Центарот е сместен на вториот кат од Спомен-домот АСНОМ...
Објавено на 31 Мај 2019, 10.43 од Д.Чапевски
2019-05-31-09-47-57 Интензивно се работи на изградбата на првиот пешачки мост на река Брегалница во Делчево. Од денеска се поставува челичната конструкција во должината од 60 метри, распонот е од 42 метри, а ширината на...
Објавено на 31 Мај 2019, 08.47 од Д.Чапевски
2019-05-31-07-48-24 Во рамките на кампањата „Заедно до поубаво Делчево“ и согласно со Програмата за промоција и комуникација со јавноста, во Општина Делчево во тек е пријавувањето за избор на најубаво уреден двор. Досега...
Објавено на 30 Мај 2019, 10.05 од Д.Чапевски
2019-05-30-09-07-05 Се поставува атмосферска канализација на улица „Григор Прличев“ во населбата Милкови Брдо со што се решава уште еден голем проблем за жителите од оваа улица. Екипи на ЈПКД „Брегалница“ деновиве...
Објавено на 29 Мај 2019, 10.54 од Д.Чапевски
2019-05-29-09-56-46 По скоро две децении во Делчево се чистат резервоарите за вода. Со цел подобрување на квалитетот на водата за пиење, ЈПКД „Брегалница“ , покрај редовното чистење и перење на примарната и на секундарно...
Објавено на 27 Мај 2019, 09.12 од Д.Чапевски
2019-05-27-08-15-53 Во тек е реконструкцијата на старата водоводна линија на ул. „Григор Прличев“ во населбата Милково Брдо. Старата и дотарена водоводна инсталација на оваа улица изградена од поцинковани цевки, каде се...

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес946
mod_vvisit_counterВчера1436
mod_vvisit_counterОваа недела2382
mod_vvisit_counterПретходна недела14758
mod_vvisit_counterОвој месец58129
mod_vvisit_counterПретходен месец71910
mod_vvisit_counterВкупно2765566

Присутни online: 19
Ваша IP: 52.87.176.39
,
Денес: Јун 25, 2019