Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

pola kopje

Општина Делчево и градоначалникот Горан Трајковски изразуваат најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа којашто вчера се случи на автопатот Скопје – Тетово и во која животот го загубија 14 патници, а седуммина се во критична состојба.

 Ова се тешки моменти на тага и болка и огромна загуба за Гостивар и целата држава, а нашите мисли и молитви се со семејствата и со патниците кои се повредени и се борат за живот.
По повод деновите на жалост, 14 и 15 февруари, во Општина Делчево и институциите под нејзина надлежност се откажани планираните настани, а државното знаме е спуштено на половина копје.

Share/Save/Bookmark