Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 

Актуелно - Актуелности

IMG 0100_resize IMG 0108_resize

Продолжува изградбата на крак од улица „Острец“ во населбата Маџир Маало. ЈПКД „Брегалница“ Делчево работи на порамнување и поставување бехатон плочки и рабници на овој дел од улицата. Предвидена е изградба на улицата со бехатон плочки во должина од 100 метри, а  додека со бетонажа ќе биде опфатена должина од околу 50 метри.

Во претходниот период, беа разбиени карпите кои значително ја стеснуваа улицата, додека со актуелната интервенција за изградба на овој крак, се создадава нормален и урбан пристап на жителите до нивните домови со што се решава децениски проблем во овој реон на Делчево.

karpa ostrec

Share/Save/Bookmark