Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Оглас за ангажирање на невработени лица во општина Делчево за период од 5 месеци

Печати PDF

Општина Делчево е една од седумте општини кои ќе бидат вклучени во пилот проектот ОПШТИНСКО  КОРИСНА  РАБОТА, кој ќе се спроведува во траење од 5 (пет) месеци почнувајќи од 20.08.2012 година. Во проектот ќе бидат ангажирани 5 (пет) невработени лица од ранливите категории на лица, кои се заинтересирани за ангажирање во сферата на социјалната заштита за потребите на граѓаните од Општина Делчево. Јавниот оглас за пријавување на заинтересираните невработени лица е објавен на 01.08.2012 година, на огласните табли во Општина Делчево и Центарот за вработување во Делчево, и истиот ќе трае до 15.08.2012 година. Срадствата за исплата на паричниот надомест на невработените лица во износ од 6.000 денари месечно, се обезбедени од Владата на РМ а средствата за трошоците за спроведување на проектот ќе бидат обезбедени од Буџетот на Општина Делчево.

Текстот на огласот е достапен на сл. линк тука.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2227
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2227
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57331
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312857

Присутни online: 62
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020