Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Антикорозивна заштита на оградите на сите мостови во општина Делчево

Печати PDF

IMG 2918_resize IMG 2915_resize

Во тек е бојадизување и аплицирање на антикорозивна боја на сите огради на мостовите на територијата на општина Делчево.

Станува збор за бојадисување на двата главни мостови во централното градско подрачје на реката Брегалница, неколку помали мостови на ендеци главно во 2-ри и 3-ти реон, како и оградите на 4 мостови на реката Габровчица.

Изведувач на работите е ЈПКД Брагалница со сретства од сопствениот буџет.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2196
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7217
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65403
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320929

Присутни online: 37
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020