Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Најавено 33-то меѓународно рели за теренци "ДЕЛЧЕВО 2012"

Печати PDF

Plakat Delcevo_2012_resize

Во организација на АМК Џип Рели Спорт од Скопје и градоначалникот на општина Делчево по повод 7-ми Септември-Денот на ослободувањето на Делчево и 8-ми Септември -Денот на независноста на Република МАкедонија во Сабота 08.09.2012 година во Делчево ке се одржи меѓународното рели за теренци "ДЕЛЧЕВО 2012". Ова ке биде 33-то по ред организирано вакво рели на моторни теренски возила кое што е од меѓународен карактер, со учество на поединци и тимови од Србија, Грција, Бугарија, Албанија, Романија, Австрија, Унгарија, Турција...

Пријавувањето за овој натпревар е започнато на 10-ти Август и е во тек, а ке трае до 3-ти септември кога ке биде заокружена листата на учесници.

Контакт телефонот за сите заинтересирани учесници е назначен на официјалниот плакат за настанот. 

Според прописите и согласно стандардите за вакви натпреварувања, натпреварувачите ќе бидат поделени во повеќе категории: 

  • прва- до 1400 cm3, 
  • втора- од 1401 cm3 до 1700 cm3, 
  • трета-од 1701 cm3 до 2000 cm3, 
  • четврта-од 2001 cm3 до 2500 cm3, 
  • петта-од 2501 cm3 до 3000 cm3 и 
  • шеста- над 3000 cm3.

Релито ке се одржи на локацијата предвидена за изградба на новиот градски пазар во Делчево на улица Индустриска (во непосредна близина на индустриската зона) кај мостот на река Брегалница.

192 Reli-kros-Delcevo-2012-najava-470-2

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2228
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2228
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57332
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312858

Присутни online: 58
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020