Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Започна изградбата на пристапни патеки меѓу улиците Кирил и Методиј и Браќа Миладиновци

Печати PDF

IMG 3149_resize IMG 3151_resize

По склучување на Договорот за набавка на работи "Изградба на пристапни патеки" склучен на 04.07.2012 година и спроведената одлука за утврдување на јавна набавка бр. 11-1149/1 од 10.05.2012 година спроведени од страна на општина Делчево, започна изградбата на пристапните патеки помеѓу улиците Кирил и Методиј и Браќа Миладиновци.

Станува збор за изградба на две пристапни патеки во вкупна должина од 245 метри, кои се надоврзуваат една на друга преку улицата Кирил и Методиј и поврзуваат повеќе приватни имоти.

Изградбата ја врши Периш градба од Скопје според резултатите од спроведената јавна набавка како најповолен понудувач.

Сретствата предвидени за изградба на овие две пристапни патеки се обезбедени од буџетот на општина Делчево, во рамки на годишната програма за реализација на градоначалникот Горан Малешевски.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2111
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2111
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57215
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312741

Присутни online: 52
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020