Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Реконструкција на делови од коловозот на улица Ванчо Прќе

Печати PDF

IMG 5979_resize

Во најоштетениот дел од коловозот на улицата Ванчо Прќе во населбата 2-ри реон во Делчево деновиве започна реконструкција на истиот.

Станува збор за реконструкција на околу 250 м2 целосно оштетен коловоз, кој беше причина за проблеми за одвивањето на сообраќајот во овој дел од градот преку оваа улица, која е една од најпрометните улици во 2-ри реон.

Санацијата на улицата се врши со бекатон плочки. Изведувач  на градежните работи е ЈПКД Брегалница од ДЕлчево, со сретствоа од буџетот на општина Делчево.

IMG 5969_resize IMG 5972_resize

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2311
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7332
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65518
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321044

Присутни online: 39
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020