Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Се одржа 33-то меѓународно рели за теренци во Делчево

Печати PDF

IMG 7114_resize

Во организација на општина Делчево и градоначалникот Горан Малешевски, а во соработка со АМК Џип рели спорт од Скопје, во Делчево во сабота 8-ми Септември со почеток воп 12.00 часот, се одржа 33-то меѓународно рели за теренци "ДЕЛЧЕВО 2012". Во релито учествуваа вкупно 15 натпреварувачи во шест категории. Наградата за најбрз натпреварувач (најбрз извозен круг) и победничкиот пехар му припадна на натпреварувачот од Албанија, Флоријан Воко кој го имаше најдобро постигнатото време на патеката од 1 километар.

Релито од ваков вид за првпат во постоењето на Делчево се организира, и истото се планира да прерасне во традиција, која ке се организира секоја година.

IMG 7122_resize IMG 7643_resize

Во организацијата на релито активно учество зедоа и ТППЕ Делчево, ЈПКД Брегалница од Делчево, Хотел Македонија, секако спонзорите на трката, и генералниот покровител Тојота-Македонија.

Прогласувањето на победниците од страна на градоначалникот и организаторот АМК Џип рели спорт, беше направено на пригодна свеченост во Хотел Македонија.

Овој спортски натпревар беше реализиран во рамки на завршниот дел од манифестацијата "100 настани за 100 години град" во чест на јубилејот "100 години град Делчево".

IMG 7690_resize IMG 7696_resize

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2485
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7506
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65692
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321218

Присутни online: 41
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020