Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Се одржа пинг-понг турнир во организација на општина Делчево

Печати PDF

IMG 8395_resize

Во организација на Советот на општина Делчево и претседателот на Советот г-дин Николче Трајановски во недела 09.09.2012 година со почеток во 13.00 часот се одржа турнир во пинг-понг во спортската сала при  СОУ ММ Брицо во Делчево.

IMG 8385_resize IMG 8390_resize

На турнирот учество зедоа вкупно 18 учесниоци од Делчево и Берово, а за најдобрите тројца следуваа пехари и медали. Овој турнир е најавено во иднина да се реализира секоја година традиционално, со учество на поголем број на учесници, со што истиот би прераснал во позначаен настан од регионален карактер.

Сретствата за реализација на овој спортски настан се обезбедени од буџетот на општина Делчево.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2065
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7086
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65272
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320798

Присутни online: 37
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020