Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Во тек е проширување на капацитетите на гимназијата во Делчево

Печати PDF

IMG 9413_resize

Во тек е изградбата на две нови дополнителни училници во рамки на Средното општинско училиште Методи Митевски Брицо во Делчево.

Потребата од изградбата на овие две нови простории произлезе од процесот на модернизирање и доопремување на училиштето за потребите на образовниот процес кој во изминатите неколку години значително се подобри и модернизира. Намената на овие две нови простории во главно ке биде создавање на мултимедијален центар за учениците во училиштето, во кој што ке бидат застапени, современи техники, технологии и образовни процеси кои во значителна мера ке соодветствуваат со најновите технолошки трендови во средното образование. Покрај оваа главна намена овие две училници ке служат и за други потреби на училиштето согласно наставната дејност која се обавува во училиштето.

 IMG 1360_resize IMG 1372_resize

Финансиската конструкција за овој проект е обезбедена од сретства од Буџетот на општина Делчево, грант од американската влада преку Peace corps мисијата во Македонија, сретства од ЈПКД Брегалница, како и сретства од самото училиште.

IMG 9457_resize

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2477
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7498
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65684
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321210

Присутни online: 45
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020