Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Објава за за продажба на градежно земјиште на планината Голак

Печати PDF


Предмет на електронското јавно наддавање е градежно неизградено земјиште, сопственост на Општина Делчево, предвидено со: ДУП за „Централно градско подрачје“ урбана единица „2“ дел од блок 2.2, ДУП за Туристички локалитет Голак исогласно Табеларен преглед во кој се дадени податоци за градежните парцели, за нивната намена , катастарските парцели кои се опфатени со градежните парцели, катност, максималната висина, вкупна површина на градежната парцела, површина за градење, процент на изграденост, коефициент на искористеност, почетна цена по м2, вкупна почетна цена и депозит за учество на јавното наддавање.

Целокупниот текст на јавната објава е достапен на сл. линк тука.

Веб сајтот преку кој ке се врши јавното наддавање е достапен на следната интернет врска http://www.gradezno-zemjiste.mk/auctions.aspx

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2199
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7220
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65406
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320932

Присутни online: 32
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020