Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Видео:Ученици од основните училишта во посета на ЕЛС Делчево

Печати PDF

IMG 4154_resize

Во рамки на редовните програмски активности на учениците од основните училишта во Делчево, денес во посета на просториите на општинската администрација беа учениците од третите одделенија од ООУ Ванчо Прќе и ООУ Св.Климент Охридски.

Учениците во рамки на нивната посета на општина Делчево имаа можност да се запознаат како со работата на градоначалникот, така и со работата на одделенијата , систематизирани во општинската администрација.

IMG 4149_resize IMG 4185_resize

Посетата беше организирана за две групи на ученици, заедно со нивните наставнички при што дечињата имаа можност да поставуваат прашања како на вработените во администрацијата, така и директно на градоначалникот Малешевски и претседателот на Советот на општина Делчево, Николче Трајановски. Истовремено и градоначалникот ги прашуваше дечињата колку тие се запознаени со работата на општинската администрација, во рамки на нивното образование.

IMG 4188_resize

Оваа практика на прием на дечињата од основното образование премина во традиционална активност секоја година (оваа година се одржува по 4-ти пат), со едукативни цели и отвореност на општина Делчево за соработка со сите категории на групи на граѓани. Ваквата соработка ке продолжи и понатаму да се практикува, се со цел на доближување на работата на ЕЛС Делчево до граѓаните а пред се најмладите.

 

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2276
mod_vvisit_counterВчера2458
mod_vvisit_counterОваа недела2276
mod_vvisit_counterПретходна недела16605
mod_vvisit_counterОвој месец50841
mod_vvisit_counterПретходен месец62812
mod_vvisit_counterВкупно2952117

Присутни online: 41
Ваша IP: 3.227.254.12
,
Денес: Сеп 23, 2019