Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Делчево го одбележа националниот празник Илинден

Печати PDF
Со пригодна свеченост пред споменикот на паднатите борци и споменикот на патронот на градот Гоце Делчев, во Делчево беше одбележан националниот празник Илинден. По повод 106-годишнината од Илинденското востание и 65-годишнината од Првото заседание на АСНОМ, делегација од Општина Делчево предводена од градоначалникот Горан Малешевски положи свежи цвеќиња пред спомен-обележјата на паднатите борци и на Гоце Делчев во центарот на градот. Пред споменикот се поклонија и букети цвеќиња положија и претставници од Здруженија, политички партии и НВО од Делчево.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2523
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7544
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65730
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321256

Присутни online: 43
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020