Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Информативен ден за ИПАРД

Печати PDF
С О О П Ш Т Е Н И Е
Општина Делчево ги информира граѓаните дека на ден 03.12.2009 во Спомен-дом АСНОМ, со почеток во 10 часот, ќе се одржи Информативен ден за ИПАРД-Програмите на кој учество ќе земат преставници од Телото за Управување со ИПАРД, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој.            Заинтересираните правни и физички лица кои се занимаваат со земјоделска дејност во пресрет на искористувањето на средствата од европските претпристапни фондови
наменети за замјоделство и рурален развој ќе имаат можност да се запознаат со стратешката рамка на ИПАРД Програмата и со Мерките 101, 103 и 302 во кои се предвидени инвестиции во земјоделски стопанства, во преработка и маркетинг на земјоделски производи со нивно преструктуирање и достигнување на стандардите на ЕУ и диверзификација и развој на рурални економски активности, како и да се запознаат со процедурите за аплицирање. Информативниот ден е во организација на Општина Делчево.
Линкови со промотивни и информативни публикации за ИПАРД програмата можете да најдете на следните линкови:
 
 
или на официјалниот сајт на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство при владата на Република Македонија, на следниот линк:

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2381
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7402
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65588
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321114

Присутни online: 29
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020