Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Доделување на благодарници на заслужни граѓани на Општина Делчево

Печати PDF
IMG_9951_resize_resize
Во средата (30.12.2009 год.) во просториите на Општина Делчево Градоначалникот г-дин Горан Малешевски на повеќе граѓани, претпријатија, спортски екипи и здруженија на граѓани од општината, им додели признанија-благодарници за особени успеси и промоција на општината на државно и меѓународно ниво.
 Факт е дека Општина Делчево располага со големи човечки потенцијали како на спортски така и на културен и уметнички план. Од името на сите граѓани на општината Градоначалникот им се заблагодари на присутните спортисти, претпријатија, спортски екипи и здруженија на граѓани од општината, за несебичните залагања за остварување на успесите и промоција на општината, во претходната година и им ја вети својата  поголема подршка на сите вакви репрезенти на Општина Делчево во иднина.Луѓето кои беа присутни на овој прием ги примија Благодарниците и  имаа можност, директно да поразговараат со
 

 

Градоначалникот за се она на што наишле како проблем, но и позитивно искуство во текот на своето работење.На крајот од приемот беа направени заеднички фотографии на сите заслужни граѓани со Градоначалникот пред зградата на ЕЛС Општина Делчево.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1276
mod_vvisit_counterВчера1881
mod_vvisit_counterОваа недела9535
mod_vvisit_counterПретходна недела14988
mod_vvisit_counterОвој месец29079
mod_vvisit_counterПретходен месец64416
mod_vvisit_counterВкупно2321562

Присутни online: 26
Ваша IP: 3.80.218.53
,
Денес: Дек 14, 2018