Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Централна прослава за нова година на Градскиот плоштад во Делчево

Печати PDF
Вечерта на 31.12.2009. год на Градскиот плоштад во Делчево се одржа централната прослава за Нова година во организација на ЕЛС на Општина Делчево и ЗГ Младински Совет од Делчево. Официјалната програма започна во 21:00 часот со емитување на познати домашни и светски хитови ремикси и оригинал со DJ Zendal. Атмосферата ја достигна својата кулминација кон полноќ кога започна одбројувањето на последните секунди од старата 2009 год. кога над небото над Делчево заблеска прекрасен огномет.
  

 

Потоа програмата на прославата продолжи (сега во новата 2010 год) со настапите на Боби и Атанаска (модерен балет) пејачката Марија и настапот на Групата Red Rose кои отсвиреа дел од својот репертоар на песни но и познати домашни и странски рок хитови. По нивниот еуфоричен настап следуваа настапи на Локални делчевски DJ-и -Ивица Пецовски (Rap i Hip-hop) и Shuffle Preset (electro pop). Забавата продожи до  2:30  по полноќ во новата година кога силите на целата публика беа при крај и полека го напуштаа градскиот плоштад.

 

Дефинитивно ова беше ноќ за паметење и достоен начин за одбележување на преминот на старата кон новата година. Граѓаните на Општина Делчево кои во огромен број беа присутни на прославата на плоштадот во секој поглед позитивно реагираа на овој организиран јавен дочек на директна иницијатива на Градоначалникот на Општината г-дин Горан Малешевски кој за време на прославата беше присутен на градскиот плоштад и им ја честиташе новата година на сопствените сограѓани со желби за поуспешна 2010 година исполнета пред се со здравје, среќа и љубов, работа и благосостојба.
СРЕЌНА НОВА 2010 ГОДИНА !!!
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2043
mod_vvisit_counterВчера2525
mod_vvisit_counterОваа недела2043
mod_vvisit_counterПретходна недела17077
mod_vvisit_counterОвој месец60577
mod_vvisit_counterПретходен месец80252
mod_vvisit_counterВкупно2693485

Присутни online: 39
Ваша IP: 107.23.129.77
,
Денес: Мај 26, 2019