Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Посета на дежурните служби за Новогодишната вечер

Печати PDF

На новогодишната ноќ Градоначалникот г-дин Горан Малешевски, ги посети припадниците на Територијалната Противпожарна единица, Службата на Граничната полиција на граничниот премин со Р.Бугарија и Подрачната единица на МВР во Делчево, кои на новогодишната ноќ беа на извршување на своите работни задачи, и прв им посака Среќна Нова 2010 година и успех на нивните работни места.

На припадниците на Граничната полиција на граничниот премин на Македонско-бугарската граница Градоначалникот им подари телевизор, додека Персонален компјутер беше подарен на Територијалната противпожарна единица, а печатач на Полициската станица во Делчево.

 

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1277
mod_vvisit_counterВчера1881
mod_vvisit_counterОваа недела9536
mod_vvisit_counterПретходна недела14988
mod_vvisit_counterОвој месец29080
mod_vvisit_counterПретходен месец64416
mod_vvisit_counterВкупно2321563

Присутни online: 22
Ваша IP: 3.80.218.53
,
Денес: Дек 14, 2018