Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Реновирање на градинката Весели Цветови

Печати PDF

Thumbnail image

Општина Делчево, во соработка со Министерството за труд и социјална политика  Република Македонија, отпочна со реализација на проектот за реновирање на просториите на детската градинка ОУЈГД “Весели Цветови“ во Делчево.

Во проектните активности е вклучено целосно реновирање на водоводната и канализационата инсталација, како и лепење на санитарните простории со плочки и дополнителни занаетчиски работи. Со ова се решава долгогодишниот проблем  во оваа институција и  се подобруваат условите за дневен престој за дечињата. Сите занаетчиски и градежни работи се во завршна фаза, по што градинката ќе може со полн капацитет да функционира.

Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

 

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2175
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7196
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65382
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320908

Присутни online: 41
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020