Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Продолжува формирањето на нови месни заедници во Делчево

Печати PDF
Деновиве продолжуваат активностите околу формирање на нови месни заедници во општина Делчево. По претходно објавено Соопштение (на нашиов веб сајт и на сите јавни места во селото Тработивиште), се одржа состанок на жителите  во с.Тработивиште при што се формираше нова месна заедница. Со мнозинство гласови за претседател беше избран Ѓорѓи Даневски, а за членови во советотот на Месната заедница беа избрани: Петар Орачки, Станко Видимлиски, Андреј Таушански, Ѓорги Марковски, Илија Георѓиев, Драган Јовановиќ. Во периодот што следува ќе се формираат и преостанатите нови месни и урбани заедници на територијата на општина Делчево.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2503
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7524
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65710
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321236

Присутни online: 41
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020