Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Доизградба на Локален пат за с.Илиово

Печати PDF
Thumbnail image

Во тек се завршните работи поврзани со изградбата на локалниот пат до с.Илиово, на делницата со стационажа км 2+690,00 до км 3+675,30, до селското училиште.

Thumbnail image

Со оваа делница ќе се заврши патот за приод до селото  и целосно ќе се реши проблемот со патната инфраструктура на ова село. Инвеститор на овој проект е Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој на Република Македонија, а изведувач на работите е градежната компанија “Стоименов“ ДОО од Кочани. Реализацијата на овој проект има директна импликација во насока на подобрување на условите за развој на овој дел од општината (особено за руралниот развој и развојот на земјоделството).

Thumbnail imageThumbnail image

Thumbnail imageThumbnail image

 
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2109
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7130
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65316
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320842

Присутни online: 43
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020