Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

12-та редовна седница на Советот на општина Делчево

Печати PDF

Советот на Општина Делчево ја одржа својата 12.редовна седница на 14.06.2010 година, а истата имаше и свое продолжение на 16.04.2010 година.

На  12. седница одржана на 14.06.2010 година, Советот ги разгледа и усвои следните точки:

1. Одлука за преотстапување на користење и управување на објект - училишна спортска сала на СОУ “М.М.Брицо“ - Делчево;

2. Квартален извештаj за извршувањето на Буџетот на Општина Делчево за квартал 1  со Заклучок за усвојување;

3. Одлука за измена на распоредот на средствата во Буџетот на општина Делчево за 2010 година;

4.Одлука за изменување и дополнување на Програмата за решавање на проблемот со кучињата - скитници на подрачјето на општина Делчево;

5.  Одлука за давање на користење на хидраулична платформа на ЈПКД “ Брегалница“ - Делчево;

6. Одлука за давање на користење на археолошко- етнолошко музејска збирка на НУЦК “Н.Ј.Вапцаров“ - Делчево;

на продолжението на седницата кое се одржа на 16.06.2010 година, Советот на Општина делчево ја симна од дневен ред Одлуката за давање Согласност на Правилникот за измена на Правилникот за организација и систематизација на работите, работните задачи и работните места на ОЈУДГ “Весели Цветови“ - Делчево, а ги донесе следните одлуки:

1.Предлог- Одлука за разрешување престанок на мандат на член на УО на ЈПКД “Брегалница“ - Делчево;

2. Предлог- Одлука за именување на член на УО на ЈПКД “Брегалница“ - Делчево;

3. Предлог - Одлука за утврдување на потреба за поставување на урбана опрема во градот Делчево;

Образлагач: Горан Петровски,Советник по урбанизам.

Продолжението на седницата заврши со поставување на прашања и предлози на членовите на Советот до Градоначалникот на Општината, Г-дин Горан Малешевски кој присуствуваше на седницата и одговараше на истите.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2303
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7324
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65510
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321036

Присутни online: 38
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020