Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Поставување на канализациона мрежа кај улица 3 во Сервисна зона во Делчево

Печати PDF
Thumbnail image
ЈПКД Брегалница започна со изведбените работи за поставување на одводна канализациона мрежа на крај од улица 3 во т.н. Сервисна зона . Станува збор за последната траса од оваа гранка на канализационата мрежа што се вклучува директно во колекторот на реката Брегалница.
Изведбените работи вклучуваат земјен длабок ископ, поставување на канализациони ПВЦ цевки со дијаметар ф250 и ф300 во должина од 250 + 100 метри. За вклучување на оваа гранка во колекторот на река Брегалница од колекторската цевка според проектната документација недостигаат 100 м од претходно кои дополнително ке бидат предмет на набавка, и поставување.
Thumbnail image Thumbnail image
Thumbnail image Thumbnail image
Thumbnail image Thumbnail image
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2490
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7511
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65697
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321223

Присутни online: 39
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020