Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА НОВА ФОНТАНА СО ЧЕШМА

Печати PDF

Thumbnail image

Во сабота по повод празникот Пресвета Богородица и соборниот ден во с.Тработивиште беше пуштена во употреба нова фонтана со чешма. Фонтаната во употреба ја пушти Градоначалникот на општина Делчево Г-дин Горан Малешевски кој се обрати на присутните честитајки им го празникот и осврнувајки се на проектите кој ги планира општината во с.Тработивиште.

По завршувањето на говорот на градоначалникот следеше културно уметничка програма наменета за присутните на настанот.

 

Thumbnail image Thumbnail image

Проектот фонтана со чешма и уредување на просторот околу истите е дел од проектот „Чешми“ на општина Делчево и дел од проектот „Зелена агенда во с.Тработивиште“ како еден од приоритетите кои беа идентификувани на работните средби со локалното население во с.Тработивиште.

Thumbnail image

Изградбата на Фонтаната со чешма финансиски е поддржана од Mileukontakt International од Холандија и општина Делчево.

Градежните работи и просторот го уреди ЈКПД Брегалница од Делчево.

Thumbnail image

ПРЕТХОДНО МЕСТОТО КАДЕ Е ИЗГРАДЕНА ОВАА ФОНТАНА ИЗГЛЕДАШЕ КАКО ШТО Е ПРИКАЖАНО НА СЛЕДНИТЕ СЛИКИ

Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2527
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7548
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65734
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321260

Присутни online: 45
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020