Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

ЗАВРШНА МАНИФЕСТАЦИЈА ГОЦЕВИ ДЕНОВИ

Печати PDF

Thumbnail image

Во саботата на 4-ти септември во Делчево се одбележаа 44-тата по ред меѓународна манифестација „Гоцеви денови“. Манифестацијата беше одбележана со низа активности.

Thumbnail image
 Чествувањето започна со полагање на цвеќе пред споменикот на големиот македонски великан Гоце Делчев. Цвеќиња положија делегација на општината Делчево предводена од Градоначалникот Г-дин Горан Малешевски, Делегација од манифестацијата Гоцеви денови од Скопје предводена од претседателот Г-дин Стојан Стојков, училиштата во Делчево, претставници на политички партии и здруженија на граѓани.

Thumbnail image

Манифестацијата продолжи со промоција на збирка поезија „Неизвесна ведрина“ од поетот Благој Самоников. Промотор на збирката беше Г-дин Трајче Кацарски од домот на културата во Штип.

Thumbnail image

Манифестацијата заврши со богата културно уметничка програма на која учество земаа културно уметнички друштва и пејачки групи од Делчево, збратимените општини Јагодина Р.Србија и Симитли Р.Бугарија како и естрадните уметници Гоце Арнаудов и Маријана Мишева. Програмата ја проследија голем број на граѓани од Делчево.

Thumbnail imageThumbnail image

Thumbnail imageThumbnail image

Thumbnail imageThumbnail image

Thumbnail image

Thumbnail imageThumbnail image

Thumbnail image

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2257
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7278
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65464
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320990

Присутни online: 52
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020