Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Нова водоводна мрежа на улиците Царевоселска и Малешевска

Печати PDF
Thumbnail image
Во тек се изведбените работи за поставување на нова водоводна мрежа по должина на улиците “Царевоселска“ и “Малешевска“.

Градежното одделение при ЈПКД “Брегалница“ интензивно работи на поставување на новите водоводни цевки со што овие краци од водоводната мрежа ќе се приклучат на постоечкиот  систем. Со поставувањето на новите цевки во голема мерка ќе се подобри неговото функционирање, а граѓаните од овој дел на градот ќе добијат поквалитетна комунална услуга и поквалитетна вода за пиење. Реализацијата на овој проект следува по поставувањето на водоводната мрежна артерија која беше неодамна поставена по должина на ул. “Маршал Тито“ во овој дел од градот.

Thumbnail imageThumbnail image

Финансиската конструкција за реализацијата на овие изведбени работи со учество од 350. 000,00 денари е од Министерството за транспорт и врски на Република Македонија, а 260. 000,00 денари се  учество  на ЈПКД “Брегалница“. Со реализацијата на овој дел од водоводната мрежа ЈПКД и понатаму продолжува со работен ангажман на сопствените вработени да допринесе кон унапредување на инфраструктурата во општина Делчево.

.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2061
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7082
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65268
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320794

Присутни online: 36
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020