Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Од 15-татa седница на Советот на општина Делчево

Печати PDF

Thumbnail image

На 29. 10. 2010 година, со почеток во 13.30 часот, Советот на Општина Делчево ја одржа својата 15. редовна седница.

На седницата присуствуваа сите 15 членови на Советот кои на почетокот го усвоија Записникот од 14. седница, а потоа на предлог на Градоначалникот на Општина Делчево, дневниот ред го дополнија со уште 3 точки и тоа:

1. Одлука за измени на Одлуката за доделување на стипендии на одлични ученици од СОУ „М.М. Брицо“;

2. Одлука за измени на одлуката за доделување на студентски стиопендии, и

3. Одлука за формирање на комисии за утврдување на пазарната вредност на недвижниот имот во општина Делчево.

Thumbnail imageThumbnail image

Според тоа за 15. седница беше усвоен следниот дневен ред:

1.  Предлог-Заклучок за усвојување на Годишниот извештај за работа на ООУ “Ванчо Прке“ за 2009/2010 година;

2. Предлог-Заклучок за усвојување на Годишниот извештај за работа на СОУ “М.М.Брицо“ за 2009-2010 година;

3. Предлог-Заклучок за усвојување на Годишниот извештај за работа на ОУ “Св.Климент Охридски“ за учебната 2009-2010 година;

4. Предлог-Одлука за разрешување на член на УО на ЈЛБ “Илинден“ - Делчево;

5. Предлог-Одлука за именување на член на УО на ЈЛБ “Илинден“ - Делчево;

6. Предлог-Заклучок за усвојување на Годишниот извештај за работа на ОЈУДГ “Весели Цветови“ - Делчево за 2009 - 2010 година;

7. Предлог-Заклучок за усвојување на Годишната програма за работа на ОЈУДГ “Весели Цветови“ - Делчево за 2010 - 2011 година;

8.   Предлог-Одлука за отуѓување на основни средства задружни домови и друг недвижен имот во селата - сопственост на Општина Делчево,

9. Предлог - Одлука за измени на Одлуката за доделување на стипендии на одлични ученици од СОУ „М.М.Брицо“ Делчево;

10. Предлог - Одлука за измени на Одлуката за доделување на  студентски стипендии;

11. Предлог - Одлука за формирање на комисии за утврдување на пазарната вредност на недвижниот имот во општина Делчево;

12. Прашања и предлози на членови на Совет.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2222
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2222
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57326
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312852

Присутни online: 61
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020