Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Пробивање на улицата Разловечка во 1-ви реон на Делчево

Печати PDF
Thumbnail image

Започнати се градежните активности за пробивање на улицата „Разловечка“ во населбата Први реон во Делчево.

Thumbnail imageThumbnail image
Станува збор за  изградба на потпорен ѕид за спречување на потенцијално свлечиште кое под статичките и временски долготрајните оптоварувања  на куќите на меѓата над улицата, сериозно се заканува за  негова активација и дестабилизација на целиот предел над оваа улица. Видливи се траги од пукнатини на куќите, чии што сопственици ја истакнуваат до пред повеке од година време неизразената спремност за соработка на надлежните институции, за решавање на овој проблем.
Thumbnail image
Со изградбата на Шпундовата подграда на меѓата, во голема мера ќе се стабилизира косината и тлото под куќите, за да може да  продолжат проектните и градежни активности за асфалтирање на улицата која е главна артерија за комуникација на десетици семејства со градот. Граѓаните кои живеат тука  секојдневно  ги чувствуваат последиците од непостоење на современа сообраќајница  и се приморани да газат по кал и водени вирчиња и покрај тоа што граѓаните ги имаат подмирено сите давачки кон општината и институциите и заслужуваат подобри (т.е. основни) услови за живот. Изведувач на овој дел од работите е ЈПКД „Брегалница“ Делчево.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2120
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2120
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57224
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312750

Присутни online: 44
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020