Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Изградба на улицата Сервисна 3, во индустриската зона на Делчево

Печати PDF
Thumbnail image

Во тек се градежните активности, за поставување на ивичници и трасирање на улицата „Сервисна 3“ во индустрискиот дел на Делчево.

Thumbnail imageThumbnail image

Со претходно поставената канализација чијашто траса го следи надолжниот профил на оваа улица се до нејзино скршнување за приклучување на колекторот, од десната страна на река Брегалница, која беше изведена во изминатата година, се создадоа реални услови за реализацијата на изградбата на оваа улица која претставува многу значајна градска артерија за овој дел од градот.

Thumbnail image

Во овој дел се наоѓаат повеќе индустриски и деловни објекти кои во голема мера се двигател на економијата во Делчево, како и поради поголемата фреквенција на промет на луѓе и материјални добра. Со изградбата на оваа улица во огромна мера се подобруваат условите за приватните стопанственици кои имаат свој имот во овој дел од градот, како основен предуслов за надградување и нивно успешно работење во иднина.

Thumbnail imageThumbnail image
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2106
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7127
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65313
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320839

Присутни online: 44
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020