Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Четврта победа на КК Клубски во 8-то коло од прволигашкото натпреварување во кошарка за жени

Печати PDF
Thumbnail image
Во саботата, на 04.12.2010 година,  со почеток во 16.30 часот, во спортската сала при СОУ „М.М.Брицо“ во Делчево, екипата на КК „Клубски“ ја совлада екипата на КК „Струга 2009“ со резултат  65:46.

Thumbnail imageThumbnail image

Домашната екипа беше неприкосновена во текот на целиот натпревар, создавајќи солидна разлика во првото полувреме од 41:32, разлика која во второто полувреме само се зголемуваше достигајќи на еден момент разлика од 27 кошеви предност за домашните кошаркарки.

Thumbnail imageThumbnail image

Тимот на КК „Клубски“, по првичното консолидирање во своите редови на стандарден прв тим, поткрепен со свежината на резервната клупа, цело време го држеше на натпреварот на едно  високо ниво, каде беа презентирани големи физички перформанси и атрактивност во играта. Тимот на КК „Клубски“  доминираше во текот на целиот натпревар и во сите погледи на играта.

Thumbnail imageThumbnail image

Со оваа победа, која беше пресудна за петтото место на табелата, КК „Клубски“ го престигна клубот „Струга 2009“ и сега се наоѓаат на   петтото на табелата.

До крајот на првата полусезона од натпреварувањето останува уште натпреварот од Деветтото коло, во гости на КК „Клубски“ со КК „Водњански лисици“ од Скопје.

Thumbnail imageThumbnail image

Thumbnail imageThumbnail image

Thumbnail image

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2220
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2220
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57324
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312850

Присутни online: 61
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020