Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Асфалтирано новото мултинаменско игралиште покрај реката Брегалница

Печати PDF

Thumbnail image

Во четврток,  09.12.2010 година, заврши асфалтирањето на новото мултинаменско игралиште покрај реката Брегалница, во близина  на центарот на  Делчево.

Откако земјиштето беше претходно уредено, а игралиштето  заградено со мрежа и се завршија сите подготвителни работи за асфалтирање, беше поставен асфалтен слој, со што ова спортско игралиште ја доби својата конечна габаритна целина. Остануваат за монтажа стативите и кошевите, како и доуредување на патеката околу игралиштето.

Thumbnail imageThumbnail image

Како последна фаза за реализација на овој дел кај игралиштето, останува доизградбата на улицата, решавањето на осветлувањето за целиот простор,  како и поставувањето на елементите од трибините и детското игралиште, кое е дел од проектот за изградба на 10 детски игралишта на територијата на градот Делчево.

Асфалтирањето го изведе екипа на ГД„Гранит“ од Делчево, по претходно спроведена процедура за јавна набавка.

 Thumbnail imageThumbnail image

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2324
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2324
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57428
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312954

Присутни online: 47
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020