Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Асфалтиран е патот за с.Вратиславци

Печати PDF

Thumbnail image

Откако завршија сите земјени градежни работи на планумот на патот за с. Вратиславци, целосно се завршија и преостанатите градежни работи околу асфалтирањето, во должина од 8 (осум) километри.

Thumbnail imageThumbnail image

Со целосното асфалтирање добиена е една функционална сообраќајница за овој дел од општината кон кој гравитираат повеќе од илјада граѓани.Финансиските средства за реализацијата на изградбата на овој патен правец се обезбедени од Светска банка преку Агенцијата за патишта на Република Македонија.

Thumbnail image

Изградбата на овој патен правец се очекува, во огромна мера, да придонесе кон развојот на ова подрачје од општината на полето на повеке стопански дејности, како и подигањето на квалитетот на живот на граѓаните кои живеат во овој дел од општина Делчево.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2218
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7239
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65425
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320951

Присутни online: 40
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020