Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Отворена канцеларија за промоција на туризмот во Делчево

Печати PDF
Thumbnail image

Од 1.11.2010 година, во рамките на ЕЛС Делчево започна со работа Канцеларија за поддршка и развој на туризмот и угостителството во општина Делчево, како и во целиот Источно- плански регион.

Thumbnail image

Општа цел на канцеларијата е да се поттикне развојот на локалниот бизнис-сектор од областа на туризмот и да се овозможи генерирање на приходи на приватни и државни инвестиции, со што ќе се зголеми одржливоста на регионалниот туризам и економија.

Специфични цели се:

1.Поттикнување и развој на туризмот како јавно приватно партнерство;

2.Зголемување на обемот на информации во јавноста за расположливите туристички понуди и услуги во општина Делчево и во Источно-планскиот регион.

Во тек е изработка на печатен материјал во вид на брошура во која се вклучени  расположливите угостителски објекти во Делчево.

Проектот за отворање на оваа канцеларија се реализира од страна на Општина Делчево, во соработка со Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот во Република Македонија.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2322
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7343
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65529
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321055

Присутни online: 40
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020