Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Одржана 17-тата седница на Советот на градоначалници на Источниот плански регион во Делчево.

Печати PDF

Thumbnail image

Во петок 28.01.2011 год со почеток во 14.00 часот по втор пат во Делчево беше организирана седница на Советот на градоначалниците од Источниот плански регион, заедно со Центарот за развој на овој плански регион. На седницата беа предложени и усвоени следните точки на Дневниот ред:


Thumbnail imageThumbnail image

  1. Усвојување на записникот од 16-та седница на Советот за развој на Источен плански регион.
  2. Информирање по Годишен Извештај за спроведување на Програмата за развој на Источниот плански регион јануари-декември 2010 год.
  3. Информирање во врска со Стратешки план на центарит за развој на Источниот плански регион за 2011-2014 год.
  4. Одлука за прогласување на 19-ти Декември Св.Никола-промотивен ден на Источниот плански регион.
  5. Одлука за преотстапување на делови од Проектот ICT Интегрирана туристичка понуда долж патеката на железната завеса.
  6. Одлука за преотстапување на делови од Проектот Сигнализација и сигналитика на туристички локалитети во микрорегионот Пијанец-Малеш.
  7. Информација за активности во врска со регионалното управување со отпад.
  8. Разно.
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2462
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7483
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65669
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321195

Присутни online: 38
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020