Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Одбележан денот на жената 8-ми Март во Делчево

Печати PDF

Thumbnail image

Со пригодна свечена програма во вторник 08.03.2011 год. со почеток во 13.00 часот во организација на НУЦК Никола Јонков Вапцаров од Делчево во фоајето на Спомен домот АСНОМ, беше одбележан Светскиот ден на жената 8-ми Март.

Thumbnail imageThumbnail image

 На свеченоста настапија членовите на Литературниот клуб при оваа Национална установа, со читање на сопствена поезија посветена на жената и мајката, како и поезија од светски познати автори. Исто така со своја пригодна поезија се претставија и неколку ученици од ООУ Ванчо Прќе во Делчево, а во фоајето на Спомен домот АСНОМ беше поставена и изложба на ликовни дела од учениците од ова училиште под раководство на нивната наставничка Антонела Манева.

Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

 

Потоа во рамките на програмата настапи Никола Тренчовски со неколку песни од неговиот репертоар, како и фолклорната група при НУЦК Никола Јонков Вапцаров.

Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2043
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7064
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65250
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3320776

Присутни online: 32
Ваша IP: 18.232.125.29
,
Денес: Фев 26, 2020