Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Одржан вториот координативен состанок во рамките на проектот Балканска вело патека

Печати PDF
Thumbnail image
На 25.03.2011 година во просториите на општина Пехчево се одржа вториот координативен состанок во рамките на реализацијата на проектните активности од проектот за трансгранична регионална соработка, именуван како Балканска велосипедска патека.
Thumbnail image Thumbnail image

Ова е  состанок кој доаѓа по состанокот организиран во Делчево, со работен тек за конкретизирање на содржините кои ќе бидат вклучени во перспектива долж патеката на железната завеса во нејзиниот јужен тек на територијата на Р.Македонија, поточно на територијата на микрорегионот Пијанец-Малеш.Следен работен состанок од агендата за активностите во рамките на проектот е состанокот на 08.03.2011 год. во Сандански -Р.Бугарија, на кој треба да се претстават веќе дефинирани туристичките потенцијали и капацитети кои ќе влезат во рамките на глобалната туристичка понуда на целиот трансграничен период. Како конкретен заклучок од состанокот произлезе потребата од физичко мапирање на содржините на Балканската велосипедска патека за микрорегионот Пијанец-Малеш, активност која до состанокот во Сандански треба да биде завршена.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес1057
mod_vvisit_counterВчера2769
mod_vvisit_counterОваа недела6737
mod_vvisit_counterПретходна недела17154
mod_vvisit_counterОвој месец45618
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3301144

Присутни online: 33
Ваша IP: 34.204.183.113
,
Денес: Фев 19, 2020