Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Одржани Меѓурегионалните финални натпревари во ракомет за жени во Делчево.

Печати PDF

Thumbnail image

Во организација на Асоцијацијата за училишни спортови на Република Македонија за основно образование, во новата спортска сала во дворот на СОУ „М.М. Брицо“ во Делчево со одржаа финалните регионални натпревари во ракомет за жени.

 

Thumbnail imageThumbnail image

 Thumbnail imageThumbnail image

Во натпреварите учествуваа пласираните екипи од претходниот циклус на квалификациски натпревари од неколку градови и тоа: од Делчево се натпреваруваше екипата на ООУ „Ванчо Прке“, од Струмичкиот регион се натпреваруваше ООУ „Владо Кантарџиев“ од Гевгелија, од Кумановскиот регион се натпреваруваше екипата на ООУ „Св.Кирил и Методиј“ од Свети Николе и од  Штип - екипата на ООУ „Тошо Арсов“.

Делчево за првпат е домаќин на натпреварување од ваков карактер со кој се афирмира работењето на спортските работници и екипите во рамките на примарниот образовен систем, на територијата на Република Македонија.

Thumbnail image

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2158
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2158
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57262
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312788

Присутни online: 39
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020