Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Голачки фолклорни средби 2011

Печати PDF

Thumbnail image

7-ми август 2011

20.30 - 22.00 Летна сцена во Делчево

Концерт по повод св. Пантелејмон и Голачки фолклорни средби 2011

 1. КУД. „Филип Вишниќ“ Рача, Р.Србија
 2. КУД „Препород“, Дуго Село, Р.Хрватска

8-ми август 2011

12.00 - 12.30 - Кабинет на градоначалник, општина Делчево

 1. Прием на градоначалници од Измир Р. Турција,кај градоначалникот на општина Делчево г-дин. Горан Малешевски

12.30 - 13.30

 1. Посета на АД „Фротирка“ - Делчево

13.30 - 14.45 - банкет сала, хотел Македонија, Делчево

 1. Работна средба на градоначалници од Р.Турција со претставници од општина Делчево и претставници на бизнис секторот од општина Делчево.

14.45 - 15.45

 1. Свечен ручек

19.30 - 23.00 - Летна сцена врв „Чавка“ Голак, Делчево

Културно уметничка програма

 1. КУД. „Филип Вишниќ“ Рача, Р.Србија
 2. КУД „Препород“, Дуго Село, Р.Хрватска
 3. Клуб „Леб и вино“ Мелник, Р.Бугарија
 4. КУД „Тоска“ Штип
 5. КУД „Наум Наумовски Борче“ Крушево
 6. Фолклорна група „Копачка“ с.Драмче, Делчево
 7. КУД „Љупчо Сантов“ Кочани
 8. КУД „Вера Јоциќ“ М.Каменица
 9. КУД „Вера Јоциќ“ М.Каменица
 10. Оркестар за народни инструменти „Оризари“ Оризари
Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2431
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7452
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65638
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321164

Присутни online: 41
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020