Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Продолжено работно време за поднесување на Барања за легализација на дивоградбите во општина Делчево

Печати PDF
Thumbnail image

Во среда, четврток и петок, од 31.08.- 02.09.2011 година, Службата за прием на Барања за легализација на дивоградбите на територијата на општина Делчево, ќе работи со продолжено работно време до 18.00 часот. Исто така, во сабота 03.09.2011 година оваа служба ке работи се до 24.00 часот, цел ден, со цел граѓаните на општина Делчево да можат да поднесат Барање за легализација на нивниот објект (или дел од објект), кој е опфатен во текстот на Законот за легализација на дивоградби кој  на предлог на Владата на Република Македонија го усвои Собранието на државата.

До пред наведениот датум во архивата на општина Делчево поднесени се 1740 барања за легализација на дивоградби, која што бројка до истекот на терминот 3-ти септември 2011 се очекува значајно да се зголеми.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2517
mod_vvisit_counterВчера2141
mod_vvisit_counterОваа недела7538
mod_vvisit_counterПретходна недела19305
mod_vvisit_counterОвој месец65724
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3321250

Присутни online: 39
Ваша IP: 3.230.148.211
,
Денес: Фев 26, 2020