Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Заврши изградбата на новата улица во село Стамер

Печати PDF

Заврши изградбата на улицата во село Стамер како проект кој што беше реализиран  во рамки на  огласот бр.11-1145/1-2011 објавен од страна на општина Делчево за изградба на улици и пристапни патеки со бекатон во општината.

Во рамки на градежните работи беа поплочени  повеќе од 420 м2 од улицата која што минува во централното подрачје на селото, и води до селската чешма на која што локација се гради мини плоштад со детски игралиште и простор за седење. 

 

Состојбата со патната инфраструктура со изградбата на оваа улица во рамки на чија што изградба се доградија и дополнителни два крака на улички кои се надоврзуваат на оваа улица, значително се подобри, иако во рамки на селот постојат дополнителни проекти од ваков кои ке се реализираат во наредната година согласно пропишаната динамика, врз основа на листата на приоритетни проекти истакнати од страна на месната заедница на ова пијанечко село. 

 

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2350
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2350
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57454
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312980

Присутни online: 46
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020