Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Саем на книга Делчево 2012

Печати PDF


Регионалниот центар за застапување од Делчево во соработка со општина Делчево и Центарот за култура Н.Ј.Вапцаров од Делчево организира новогодишен саем на книга Делчево 2012. Саемот ке се одвива во фоајето на спомен домот АСНОМ  во Делчево започнувајки од 19.12.2011 година  до 29.12.2011 година.

На саемот учество ке земат реномирани издавачки куќи од Р.Македонија со наслови кои се барани помеѓу читателите во Делчево и целата република.

Сите заинтересирани граѓани на општина Делчево и пошироко, можат да го посетат саемот и да си ја купат посакуваната книга/и.

Саемот ке биде отворен секој ден од 10 - 19 часот а влезот е бесплатен.

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2195
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2195
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57299
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312825

Присутни online: 48
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020