Postapki i_proceduri Gradezni dozvoli 

Ке се одржи годишната конференција за бизнис секторот во Делчево

Печати PDF

На 23-ти Декември 2011 ке се одржи годишната конференција именувана како „ Можности и потреби на бизнис заедницата во општина Делчево 2012 “, наменета за претставници од  бизнис секторот во општина Делчево.

Оваа средба се организира во насока на запознавање  на стопанствениците во Делчево со можностите за инвестирање во општината, откако општина Делчево се стекна со правото да располага со градежното неизградено земјиште во Делчево.

На состанокот покрај другото, детално ке биде презентирана Програмата за менаџирање со градежно неизградено земјиште во општина Делчево, врз основа на која општината се стекна со правото да објавува парцели за продажба за кои општината има подготвено детални урбанистички планови.

 

ПРОГРАМА

Годишна конференција

„ Можности и потреби на бизнис заедницата во општина Делчево 2012 “

23 декември 2011 (петок) /  хотел „Македонија“ – Делчево

време

 Активност

17.00  – 17.15

Пристигнување и регистрација на учесниците

17.15 –  17.20

Поканување на говорниците - модератор

 

Поздравни говори

17.20-17.30

Горан Малешевски, Градоначалник на општтина Делчево

17.30-17.40

Алистер Чарчвард (Alastair Churchward) волонтер од мировен корпус од Америка, во општина Делчево

17.40 – 17.45

Завршени проекти и активности на општина Делчево во 2011

17.45 – 18.05

Планирани активности на општина Делчево во 2012, програма за менаџирање со градежно неизградено земјиште во општина Делчево

18.05-18.30

Дискусија

18.30

Новогодишен заеднички коктел за претставниците од бизнис заедницата и месните и урбните заедници од општина Делчево

Share/Save/Bookmark

Оваа содржина е заклучена. Не е можно коментирање на оваа статија.

Посетеност

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес2232
mod_vvisit_counterВчера2405
mod_vvisit_counterОваа недела2232
mod_vvisit_counterПретходна недела19029
mod_vvisit_counterОвој месец57336
mod_vvisit_counterПретходен месец66761
mod_vvisit_counterВкупно3312862

Присутни online: 49
Ваша IP: 3.218.67.1
,
Денес: Фев 23, 2020