List of employees

ТАБЕЛАРЕН ПРИКАЗ ЗА  ВРАБОТЕНИ  ВО ОПШТИНА ДЕЛЧЕВО  – 15/06/2021 ГОДИНА

  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
  СЕКТОР ЗА ФИНАСИСКИ ПРАШАЊА      
2 SHABAN BAGASHOV УПР010Б02000 РАКОВОДИТЕЛ НА СЕКТОР ЗА ФИНАСИСКИ ПРАШАЊА 075/367-949
   

ОДДЕЛЕНИЕ ЗА БУЏЕТСКА КОНТРОЛА,СМЕТКОВОДСТВО И АДМИНИСТРИРАЊЕ ЗА ДАНОЦИ  

     
  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
3 ANKA HRISTOVA УПР0101Б04000 MANAGER OF THE DEPARTMENT OF BUDGET CONTROL, ACCOUNTING AND ADMINISTRATION WITH THE PROPERTY OF THE MUNICIPALITY 071/215-278
4 ANA SITNOVSKA-DIMITROVSKA УПР0101В01000 ADVISOR-RESPONSIBLE ACCOUNTANT 078/441-491
5 EMIL TASEV УПР0101В0100 СОВЕТНИК-ДАНОЧЕН ИЗВРШИТЕЛ 070/354-120
6 SANJA STOILOVSKA УПР0101В03000 ASSOCIATE FOR COMMUNAL FEES AND DETERMINATION OF THE TAX OF THE PROPERTY OF LEGAL AND INDIVIDUALS AND DISCLOSURE OF NEW TAX BONDS 078/201-191
7 БЛАГИЦА ПЕТРОВСКА УПР0101В03000 СОРАБОТНИК ЗА АДМИНИСТРИРАЊЕ НА ЛОКАЛНИТЕ ,ТАКСКИ И НАДОМЕСТОЦИ 071/598-990
   

ОДДЕЛЕНИЕ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ И АДМИНИСТРИРАЊЕ СО ИМОТОТ НА ОПШТИНАТА

     
  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
8 STEFANIJA STOJCHEVSKA УПР0101В1000 СОВЕТНИК ЗА АДМИНИСТРИРАЊЕ НА ПОСТАПКИТЕ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ 075/367-919

 

 

 

  ОДДЕЛЕНИЕ ЗА УРБАНИЗАМ,ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА,КОМУНАЛНИ ДЕЈНОСТИ,СООБРАЌАЈ  И ЛОКАЛЕН ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ      
  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
9 ZVONKO ATANASOV УПР0101Б04000 РАКОВОДИТЕЛ НА ОДДЕЛЕНИЕ ЗА УРБАНИЗАМ,ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА, КОМУНАЛНИ ДЕЈНОСТИ И СООБРАЌАЈ 075/367-901
10 GORAN PETROVSKI УПР0101В01000 СОВЕТНИК ЗА  УРБАНИЗАМ И ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ 071/215-274
11 LJUBICA GEORGIEVSKA УПР0101В01000 CONSULTANT FOR DOCUMENTATION FOR CONSTRUCTION AND PROTECTION OF THE ENVIRONMENT 075/704-449
12 TONI VANGELOVSKI УПР0101В01000 СОВЕТНИК ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ГРАДЕЖНО ЗЕМЈИШТЕ И ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА 071/561-249
13 НИКОЛИНА ПЕТРОВСКА МАВРОДИЕВСКА УПР0101В02000 SENIOR TRAFFIC ASSOCIATE AND ROADS 075/367-942
14 TATJANA STOJKOVSKA УПР0101В02000 SENIOR ASSISTANT FOR ENVIRONMENTAL PROTECTION AND COMMUNAL INFRASTRUCTURE  071/273-929
15 ANDRIJANA SOKOLOVSKA УПР0101В0400 JUNIOR ASSISTANT FOR ARRANGEMENT OF CONSTRUCTION LAND 071/956-557
16 MAJA STOIMENOVSKA УПР0101В04000 ПОМЛАД СОРАБОТНИК ЗА ГЕОДЕТСКИ РАБОТИ 071/215-276

 

17 VLATKO STOJKOVSKI УПР0101Г01000 INDEPENDENT TRAFFIC AND ROAD REPORTER 075/367-939
  ОДДЕЛЕНИЕ ЗА ЛОКАЛЕН ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ, ПРЕВЕНЦИЈА И СПРАВУВАЊЕ СО КРЗИНА СОСТОЈБА,

ЗАШТИТА И СПАСУВАЊЕ

     
  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
18 TONI STOIMENOVSKI УПР0101В01000 LOCAL ECONOMIC DEVELOPMENT PLANNING ADVISOR 071/373-193
19 DUSKO CHAPEVSKI УПР0101В02000 SENIOR ASSISTANT SYSTEM ADMINISTRATOR AND INFORMATION TECHNOLOGY 078/412-019
20 VLATKO MICEVSKI УПР0101В02000 Senior ASSOCIATE FOR INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY 075/367-948
21 KIRE CONEVSKI УПР0101В03000 ASSISTANT FOR PREVENTION AND TREATMENT OF CRISIS CONDITION AND PROTECTION AND RESCUE 078/705-513
22 ALEXANDRA STOJANOVSKI УПР0101В04000 ПОМЛАД СОРАБОТНИК ЗА КОМПЈУТЕРСКА ТЕХНОЛОГИЈА

 

071/259-766
   

DEPARTMENT OF LEGAL AND GENERAL AFFAIRS AND PUBLIC ACTIVITIES

     
  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
23 SNEZANA TRAJKOVSKA УПР0101В01000 СОВЕТНИК-ЗА ПОДГОТОВКА НА МАТЕРИЈАЛИ ЗА СЕДНИЦИ НА

СОВЕТОТ НА ОПШТИНАТА

075/367-933
24 VANCHO NOVOSELSKI УПР0101В01000 EDUCATION ADVISOR 070/309-630

 

 

25 DANIELA TAKEVA УПР0101В01000 CONSULTANT FOR MAYOR'S PROTOCOL AND PUBLIC RELATIONS 077/894-254
26 IVANA IVANOVSKA УПР0101В01000 СОВЕТНИК ЗА ПРАВНИ РАБОТИ ЗАСТАПУВАЊЕ 078/308-271
27 NATASHA DIMITROVSKA УПР0101В02000 SENIOR ASSOCIATE 1TP4INFORMATION AND CONTACT WITH CITIZENS 076/424-580
28 NIKOLCE TRAJANOVSKI УПР0101В03000  ASSOCIATE FOR PROPERTY, LEGAL AFFAIRS AND EXPROPRIATION  072/276-510
29 IGOR ZHEZHOVSKI УПР0101В03000 ASSOCIATE FOR ONE-WAY OPERATION 070/560-705
30 MILICA STOJKOVSKA УПР0101В04000 JUNIOR PUBLIC ACTIVITIES ASSOCIATE 070/349-776
31 VIOLETA JANGELOVSKA УПР0101Г03000 REFEREE-ARCHIVER

 

075/367-932
32 VANCHO STAMBOLISKI УПР0101Г03000 REFERENT – SUPPLIER 078/373-198
33 MAKEDONKA POPOVSKA УПР0101Г03000 REFERENT-ECONOMIST 075/367-930
34 VALENTINA KRSTEVSKA УПР0405А02001 HYGIENE 071/900-948
35 ALEXANDER FILIPOVSKI УПР0402А02001 CHUVAR 075/235-082
36 VANCHO BELOGASKI УПР0403А02001 DRIVER 072/224-205

 

 

  DEPARTMENT OF INSPECTION-INSPECTORATE      
  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
37 ZORAN KUSKINSKI ИНС0101В01001 ADVISOR-AUTHORIZED TRAFFIC INSPECTOR AND ROADS 075/367-936
38 LJUPCHO SIMONOVSKI ИНС0101В01001 CONSULTANT-INSPECTOR FOR ENVIRONMENTAL PROTECTION 075/367-941
39 ZORKA SPASOVA ИНС01001В01001 ADVISOR-AUTHORIZED BUILDING INSPECTOR

 

071/819-092
40 BORCHE STOIMENOVSKI УПР0101В02000 SENIOR ASSOCIATE FOR COMMUNAL HYGIENE 071/824-173

 

41 MARJAN ZLATKOV УПР0101Г03000 REFERENT – COMMUNAL REDAR 075/367-937
42 VLADO TAUSHANSKI УПР0101Г03000 REFERENT – COMMUNAL REDAR 075/367-940
43 GORDANA POP JORDANOSKA ANGELOVSKA УПР0101Г03000 REFERENT – COMMUNAL REDAR 075/367-938
  HUMAN RESOURCES MANAGEMENT DEPARTMENT     ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE  
44 SUZANA PETROVSKA УПР0101В01000 EMPLOYMENT ADVISOR AND HUMAN RESOURCES INFORMATION SYSTEM

 

078/411-550
45 VINKO ANGELOVSKI УПР0101В02000 SENIOR ASSISTANT FOR HUMAN RESOURCES DEVELOPMENT AND MANAGEMENT 075/367-902

 

 

 

46 JULIETA MEMEDOVA УПР0101Г01000 INDEPENDENT OCCUPATION FOR SAFETY AND HEALTH AT WORK

 

/
  INTERNAL AUDIT DEPARTMENT     ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE  
47 KATERINA TRAJANOVSKA УПР0101В04000 JUNIOR ASSOCIATE INTERNAL TRAINING AUDITOR 070/309-339

 

  TPPE     ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ
  NAME AND SURNAME ШИФРА NAME OF THE WORKPLACE  
48 ORCE TODOROVSKI УПР0402Б11000 GROUP LEADER 071/233-736
49 ZORAN ARSOVSKI УПР0402Б11000 GROUP LEADER 078/388-945
50 BLAGOJCHO MICEVSKI УПР0402Б13000 GROUP LEADER 070/313-933
51 JONCHE ATANASOVSKI УПР0402Б14000 GROUP LEADER  
52 MILE TODOROVSKI УПР0402Б11000 GROUP LEADER 075/367-917
53 FIDANCHO PETROVSKI УПР0402Б13000 FIREFIGHTER RESCUE 075/367-904
54 MIRCE NIKOLOVSKI УПР0402Б13000 FIREFIGHTER RESCUE 075/367-925
55 IGOR DIMITROVSKI УПР0402Б11000 FIREFIGHTER LIFE-DRIVER OF SPECIAL VEHICLE 078/863-333
56 KRISTIJAN DIMITROVSKI УПР0402Б14000 FIREFIGHTER LIFE-DRIVER OF SPECIAL VEHICLE 071/263-407
57 BLAGOJCO STOIMENOVSKI УПР0402Б14000 FIREFIGHTER LIFE-DRIVER OF SPECIAL VEHICLE 075/367-907
58 SASO MANOVSKI УПР0402Б14000 FIREFIGHTER LIFE-DRIVER OF SPECIAL VEHICLE 075/367-905
59 LORENCO TRAJANOVSKI УПР0402Б14000 FIREFIGHTER LIFE-DRIVER OF SPECIAL VEHICLE 070/700-749
60 SASO POPOVSKI УПР0402Б14000 FIREFIGHTER LIFE-DRIVER OF SPECIAL VEHICLE 070/955-732
61 ZORAN VASILEVSKI УПР0402Б13000 FIREFIGHTER RESCUE

 

 

071/319-973
62 PAVLE IVANOVSKI УПР0402Б13000 FIREFIGHTER RESCUE

 

070/324-241
63 GORAN GOCEVSKI UPR0402B15000 FIREFIGHTING SERVICE MANAGER 077/747-606
64 ДИМИТАР ПОСТОЛОВСКИ UPR0402B15000 FIREFIGHTING SERVICE MANAGER 071/266-940
Font size
Contrast